Kreditai iki 3000 €

iki 48 mėn. terminui

Negalite sumokėti nuomos? Štai ką turėtumėte daryti.

Negalite sumokėti nuomos? Štai ką turėtumėte daryti.

Siurprizų gyvenime būna visokių ir ne visi jie malonūs. Vienas iš netikėtumų, kuris toli gražu ne džiugina, o kelia nerimą, yra negalėjimas laikytis finansinių įsipareigojimų. Ypač skaudu, kai tai paliečia esmines gyvenimo dalis, pavyzdžiui, gebėjimą išlaikyti gyvenamąją vietą.

Taigi, įsivaizduokime paprastą situaciją: negalite susimokėti nuomos už būstą. Tai stresą kelianti, nepatogi situacija. Bet gera žinia yra ta, kad nėra padėčių be išeičių. Šiuo atveju taip pat.

Nesvarbu, kokios šios finansinės situacijos priežastys, visada galima imtis tam tikrų praktinių sprendimų, padėsiančių susitvarkyti su iškilusia problema ir užkirsti kelią jai atsirasti vėl. Nesitikėkite, kad viskas išsispręs tiesiog sėdint ant sofos. Štai ko reikėtų imtis nedelsiant.

Išsiaiškinkite priežastis

Supratę, kad šį mėnesį negalėsite sumokėti nuomos arba vėluosite tai padaryti, jau žengėte pirmą žingsnį link sprendimo. Kad galėtumėte sau padėti, reikia suprasti, kodėl negalite sumokėti nuomos, kokia yra to priežastis?

Gali būti, kad šį mėnesį tiesiog per daug išleidote arba turite mažiau pinigų, nes šiuo metu ieškote darbo arba sirgote. Arba galbūt negavote atlyginimo su priedu, kaip tikėjotės, ir tai sugriovė jūsų finansinį mėnesio planą.

Kad ir kas būtų nutikę, jūsų būsto valdytojui neprivalu žinoti smulkmenų. Tačiau svarbu išsiaiškinti, ar jūsų problema laikina, ar ilgalaikė. Jei negalite susimokėti tik šį mėnesį, greičiausiai viskas yra ganėtinai paprasčiau negu tuo atveju, jei jūs tiesiog neuždirbate pakankamai.

Sumažinkite išlaidas

Taigi, ką daryti, jei jums trūksta pinigų nuomai ir jūs neturite santaupų, iš kurių galėtumėte padengti susidariusį skirtumą? Nesijaudinkite, jei tai tik vienkartinis atvejis, greičiausiai teks tiesiog susiveržti diržą ir, kiek taupiau pagyvenus šį mėnesį, galėsite susimokėti už nuomą.

Kaip sutaupyti? Pirmiausia peržvelkite savo mėnesinį biudžetą. Nustatykite, kam išleidžiate savo pinigus ir kur galėtumėte sutaupyti. Pavyzdžiui, galbūt šį mėnesį galėtumėte atsisakyti kokių nors pirkinių, kuriuos planavote įsigyti, arba galbūt galėtumėte sudaryti planą, kaip prasimaitinti perkant pigesnį maistą.

Gyvenimui tekant įprasta vaga, savo lėšas išleidžiame skirtingoms reikmėms, kurios kas mėnesį nepastebimai „pasidalina“ atlyginimą. Tiesiog peržvelkite, ko galėtumėte atsisakyti – galbūt tai ėjimas į koncertą ar sporto klube abonementas, o gal tik lankymasis kavinėse ar restoranuose.

Gaukite daugiau pajamų

Jei negalite sumažinti savo išlaidų arba, jei problema nėra vienkartinė, problema kiek sudėtingesnė. Jums teks kažkaip padidinti savo mėnesines pajamas. Jei papildomų pinigų reikia tik šį mėnesį, galite ieškoti, kurį iš turimų daiktų galėtumėte parduoti, kad susimokėtumėte už būstą. Kitu atveju jums teks ieškoti dar vieno pajamų šaltinio.

Išsiaiškinkite savo galimybes darbe. Galbūt galite papildomai padirbėti ir gauti už tai didesnį užmokestį? Antras darbas – taip pat tinkamas sprendimas. Tiesa, pirmiausia įsitikinkite ar jūsų darbo sutartis to nedraudžia, ir, jei galite, gaukite savo darbdavio sutikimą papildomai dirbti kitur.

Be to, išsiaiškinkite, ar savo darbe gaunate viską, kas jums priklauso. Galbūt pagal sutartį yra numatyti tam tikri priedai, kurie jums labai pagelbėtų šioje situacijoje ir pakeistų jūsų padėtį.

Ieškokite pigesnio būsto

Kita priežastis, kodėl jums gali trukti pinigų sumokėti už nuomą - gyvenate ne pagal galimybes. Iš tiesų tai skamba, kaip ganėtinai akivaizdus neatitikimas, bet tikrai ne visi žino, kaip paskaičiuoti savo galimybes kalbant apie būsto nuomą.

Taisyklė visgi ganėtinai paprasta – būstui ir mokesčiams už paslaugas per mėnesį turėtų būti skiriama iki ketvirtadalio jūsų namų ūkio pajamų. Kitu atveju tai tampa sudėtinga finansine našta, kuri verčia atsisakyti galimybių lėšas skirti kitoms reikmėms, kelionėms ar pirkiniams.

Kad ir kurį sprendimo būdą, priklausomai nuo jūsų problemos pobūdžio, pasirinktumėte, žinokite, jog bet kuriuo atveju lėšų trūkumą galite išspręsti paimdami vartojimo kreditą. Tai plačiai naudojama ir daugeliui įprasta finansinė priemonė, praverčianti, kai pinigų reikia čia ir dabar. Tuomet atsiskaitymą už papildomas lėšas ir taupymą galima išskaidyti ir perkelti į ateinančius mėnesius.

Nuolat lankykitės mūsų tinklaraštyje, kad gautumėte daugiau patarimų finansų klausimais ir kassavaitinę konsultaciją, kuri padės Jums valdyti savo finansus.

Atgal >