Kreditai iki 3000 €

iki 48 mėn. terminui

Krizinis fondas: kas tai ir ar Jums jo reikia?

Krizinis fondas: kas tai ir ar Jums jo reikia?

Taip jau yra, jog kai kurie dalykai gyvenime yra paradoksalūs, tačiau labai žmogiški. Pavyzdžiui, kai viskas klojasi gerai, retai kada susimąstome, kad gali būti ir kitaip. Tačiau negandos pasibeldžia netikėtai ir tada dažnam tenka krimstis, jog šiai akimirkai nebuvo pasiruošta iš anksto.

Tokiu atveju ramiau jaučiasi tie, kurie pasirūpino rytojumi kaupdami santaupas. Kitaip tariant, tie, kas pasiruošė „juodai dienai“ ir turi vadinamąjį krizinį fondą. Krizinis fondas - tai finansinis instrumentas, kurį žmogus susikuria pats, kryptingai ir nuosekliai jį formuodamas. Kviečiame artimiau susipažinti su šiuo finansiniu įrankiu ir išsiaiškinti, ar jis Jums reikalingas.

Pirmiausia, kas yra krizinis arba nenumatytų išlaidų fondas? Paprastai kalbant, tai yra santaupos, kurias kaupiate ne atostogoms, suplanuotiems pirkiniams ar investicijoms, o „juodai dienai“. Kitaip tariant, tai pasiruošimas negandoms, kad ir kokios jos būtų – pastovių pajamų šaltinio netekimas ar nelaimingas atsitikimas, kuris apverstų ramia vaga tekėjusį gyvenimą.

Toliau pateikiame kelis aspektus, kurie padės suprasti, ką jis suteikia, kada reiktų pradėti jį kaupti ir kaip tai padaryti.

Laikas ir ramybė
Tokio fondo kaupimas žmogui negandos atveju suteikia labai paprastus, atrodytų, savaime suprantamus dalykus – laiką arba ramybę. O kartais ir abu. Tarkime, jei netekote nuolatinių pajamų šaltinio ir Jums reikia laiko susirasti alternatyvą, tuomet krizinis fondas Jums gali suteikti laiko.

Kitu atveju jis suteikia ramybę, kuri būtina bet kokios negandos akivaizdoje tam, kad galėtumėte sklandžiai veikti ir išspręsti iškilusias problemas, taip pat užbėgti naujoms problemoms už akių ir neleisti joms susiformuoti.

Atsakomybė įpareigoja
Ko gero, esminis klausimas, - kalbant apie krizinį fondą, - kokiems žmonėms reiktų jį kaupti? Paprastas atsakymas: visiems. Kalbant tiksliau, juo labiau Jūsų kasdienį gyvenimą sutrikdytų staiga atsiradęs poreikis turėti tam tikrą pinigų sumą, juo labiau šis fondas Jums reikalingas.

Šiuo atveju labiau apsaugoti turėtų jaustis tie, kurie turi investicijų ar nuosavybės, kurią, esant reikalui, greitai galėtų paversti privačiomis lėšomis. Kitu atveju krizinis fondas yra savotiška pareiga, kuri atsiranda prisiimant atsakomybę už savo finansinę laisvę.

Dešimtadalio taisyklė
Taigi, kaip reiktų kaupti nenumatytų išlaidų fondą? Didelio stebuklo čia nėra – specialistai pataria kas mėnesį į jį atsidėti dešimtadalį savo mėnesinių pajamų. Suprantama, jog iš pradžių tai gali pasirodyti neįmanoma misija ar gyvenimą itin apribojančia užduotimi, tačiau visada galite pradėti nuo mažesnės atlygio dalies.

Šis kaupimas, kaip ir kiti valios pastangų reikalaujantys dalykai, ilgainiui tampa įprasta rutinos dalimi, įpročiu, kuris nebekelia diskomforto. Taigi, sunkiausia bus pradžioje, bet vėliau šios pastangos atsipirks su kaupu.

Kaip ir minėjome, krizinis fondas yra būtinybė, apie kurią dažniausiai dauguma susimąsto per vėlai – tuomet, kai jo prireikia. Vis dėlto šiuo atveju tvirčiausiai jaučiasi tie, kas rūpinasi savo finansiniu stabilumu ir ieško būdų jį užtikrinti. Tačiau, staiga prireikus pinigų, visada galima pasinaudoti ir kitu tokiems atvejams tinkančiu instrumentu – vartojimo kreditu. Šiuo atveju viskas veikia atvirkščiai – naudojantis juo taupymą pakeičia įmokų mokėjimas po lėšų panaudojimo.

Nuolat lankykitės mūsų tinklaraštyje, kad gautumėte daugiau patarimų finansų klausimais ir kassavaitinę konsultaciją, kuri padės Jums valdyti savo finansus.

Atgal >