Kreditai iki 3000 €

iki 48 mėn. terminui

Kaip tinkamai rūpintis augintiniu be papildomos naštos biudžetui.

Kaip tinkamai rūpintis augintiniu be papildomos naštos biudžetui.

Ko gero, daugelis mūsų vaikystėje turėjome kokį nors augintinį. Tai gera praktika, nes rūpinimasis gyvūnu išmoko atsakomybės. Tačiau kai kurie, net ir būdami suaugę, kartais pamiršta, kad gyvūnas yra ne tik džiaugsmo šaltinis, bet ir visateisis šeimos narys, kuriam taip pat kas mėnesį reikia skirti atitinkamą pajamų dalį.

Todėl svarbu į augintinio globą žvelgti toliaregiškai, nepamirštant, kad pinigų prireikia ne tik maistui, bet ir kitiems jo poreikiams. Be to, svarbu turėti omenyje, kad gali visko nutikti, tad ir nenumatytoms išlaidoms reiktų pasiruošti iš anksto. Štai į ką reiktų atkreipti dėmesį, jei norite, kad tai kritiškai nepaveiktų jūsų mėnesinio biudžeto.

Ruoškitės gydymui iš anksto

Medicininė priežiūra yra neabejotinai viena iš daugiausiai išlaidų pareikalaujančių gyvūnų priežiūros sričių. Vis dėlto galite save apsaugoti vienu iš dviejų būdų: nuolat atsidėti tam tikrą sumą pinigų arba pasirūpinti gyvūno sveikatos draudimu.

Draudimo bendrovės siūlo šią paslaugą, su kuria pasiruošimas gydymui tampa paprastesnis. Tad net, jeigu jūsų gyvūnas dabar yra visiškai sveikas, rūpindamiesi jo sveikata ateityje, galite imtis šios prevencinės priemonės ir skirdami nedidelę mėnesinę sumą, apsaugoti savo biudžetą nuo didelių išlaidų vėliau.

Priežiūra ir dresūra

Jeigu auginate katę ar šunį, turbūt žinote, kiek priežiūros reikalauja vien jų kailis. Taip pat reikia pasirūpinti ir kitomis jų kasdienio gyvenimo detalėmis. Tačiau, kalbant apie išvaizdą, kai ką galima išmokti atlikti ir patiems, nebūtina gyvūno vesti į priežiūros saloną.

Kita vertus, dresūra reikalauja daugiau profesionalaus įsitraukimo negu gyvūno priežiūra. Tačiau, skyrus pakankamai laiko įgyti žinioms, gyvūno dresiravimu galima užsiimti ir patiems. Taip savo augintinį galėsite išmokyti bent jau pagrindinių komandų ir gero elgesio.

Sutaupykite pirkdami maistą

Net, jeigu ir neieškote akcijų, pirkdami maistą sau, kalbant apie gyvūnus, derėtų apie tai pagalvoti. Jokiais būdais nereiktų taupyti kokybės atžvilgiu – prastas maistas ne tik kad nedžiugins jūsų augintinio, bet ir gali būti žalingas jo sveikatai.

Tačiau, visada galite pasidairyti, galbūt jūsų gyvūnui tinkamo ir jo mėgstamo maisto galima įsigyti pigiau, pavyzdžiui, perkant internetu arba didesniais kiekiais. Taip pat visada galite sutaupyti pasirūpindami skanėstais jam, gamindami juos patys iš natūralių ingredientų.

Pirkite naudotus reikmenis

Kartais žmonės, įsigiję naują augintinį, nepagalvoja apie tai, jog jam teks pirkti įvairius reikmenis ir neatsideda tam pakankamos sumos. Jei nesuplanavote tam atitinkamo biudžeto, tiesiog pakaks vadovautis keliais patarimais ir išlaidas pavyks kiek sumažinti.

Dalį gyvūnų reikmenų, tokių kaip šuns guolis, paukščio narvelis, vandens dubenėliai, vonelės ir panašiai, galima įsigyti iš kitų žmonių, kuriems jų jau nebereikia. Svarbu skirti šiek tiek laiko ieškant vis dar tinkamų naudoti geros kokybės reikmenų.

Planuokite mėnesinį biudžetą

Lengviausias būdas, kaip išbalansuoti savo biudžetą, tai visiškai pamiršti, kad jūsų augintinis turi poreikių. Taigi, turėdami omenyje, kad kai kurios išlaidos yra reguliarios, planuokite savo mėnesinį biudžetą su eilute skirta gyvūno priežiūrai.

Kai kurios išlaidos, tokios kaip skiepai ar vitaminai, reikalingi tik kartą per metus arba net rečiau, o apsilankymus pas veterinarą apskritai sunku planuoti, tačiau tam kas mėnesį atsidėjus tam tikrą sumą pinigų, šios reikmės turėtų sukelti mažiau finansinių sunkumų.

Vis dėlto, dar nepradėjus tinkamai planuoti savo biudžeto ir galbūt primiršus, jog svarbu dalį pajamų skirti ir augintiniui, galima pasinaudoti vartojimo kredito privalumais. Esant būtinybei tai įprasta finansinė paslauga, kuri leidžia išspręsti problemą dabar ir taupymą perkelti į ateitį.

Nuolat lankykitės mūsų tinklaraštyje, kad gautumėte daugiau patarimų finansų klausimais ir kassavaitinę konsultaciją, kuri padės Jums valdyti savo finansus.

Atgal >