Kreditai iki 3000 €

iki 48 mėn. terminui

Kaip sėkmingai tvarkyti šeimos biudžetą ir įgyvendinti savo planus?

Kaip sėkmingai tvarkyti šeimos biudžetą ir įgyvendinti savo planus?

Kuriant šeimą ir auginant vaikus neišvengiamai tenka išmokti naujų dalykų ir įveikti iššūkius, kurie nekyla gyvenantiems individualiai arba atskirai. Vienas iš jų – finansinė atsakomybė už namų ūkį, gulanti ant šeimos dirbančiųjų pečių. Deja, ši užduotis su laiku paprastesne netampa, tačiau, išsiugdžius reikiamus įpročius, susidoroti su ja galima įdedant vis mažiau papildomų pastangų.

Šeimos biudžetas – neabejotinai tam tikrų finansinių įgūdžių reikalaujantis aplinkybėms jautrus darinys. Tai lyg gyvas organizmas, kuris gyvena savo gyvenimą ir kurio valdymas primena žongliravimą keliais kamuoliukais vienu metu.

Jeigu mėnesines įplaukas į šeimos biudžetą galima visai nesunkiai numatyti, tai su išlaidomis būna kiek sunkiau. Išlaidos pragyvenimui (būstui ir maistui), būtinoms reikmėms (automobiliui, drabužiams, buičiai) ir poilsiui (pramogoms ir kelionėms) dažnai nutaria sušokti savotišką šokį ir jų stulpeliai mėnesio biudžete pradeda nenuspėjamai varijuoti. Geriausias vaistas nuo to – planuoti. Nors kartais atrodo neįmanoma, bet ir šiam išlaidų kadriliui galima iš anksto pasiruošti.

Taigi – ką daryti? Kaip apsidrausti nuo to, kad staiga, atrodytų, lyg iš giedro dangaus nukritusios (ar tiksliau – primirštos) išlaidos neišmuštų pagrindo iš po kojų? Pateikiame 5 patarimus, kuriuos gerai įsidėmėjus šeimos biudžeto planavimas taps gerokai mažiau gąsdinančiu.

1. Veskite biudžeto apskaitą

Kartais atmintis mus apvilia, tad planuojant savo biudžetą nederėtų pasikliauti vien ja. Geriau viską susirašyti. Nesiūlome vesti buhalterinių knygų, tačiau turėti kompiuteryje dokumentą, kuriame biudžetą išskaidote į atskiras eilutes ir pasižymite, kiek kam planuojate išleisti ateinantį mėnesį, yra pirmas žingsnis link finansinio balanso.

2. Pažinkite išlaidų dydį

Toli gražu ne visas išlaidas galima numatyti, tačiau juk už būstą mokame kas mėnesį, o maistą perkame nuolat. Vadinasi, šių išlaidų dydį tikrai galime numatyti. O jei iki šiol to nepavyko skaičiuoti, pasekus savo išlaidų judėjimą porą mėnesių, turėtų būti lengviau sužinoti jų vidurkį ir kitam mėnesiui jau planuoti, kiek išleisite būstui ir maistui, ir kiek pinigų liks kitoms išlaidoms.

3. Numatykite nenumatytas išlaidas

Skamba kaip neįmanoma misija, bet šis kalambūras nėra toks jau paradoksalus. Paprastai, didžioji dalis nenumatytų išlaidų vis dėlto būna reguliarios, tiesiog gerokai retesnės nei kitos. Pavyzdžiui, išlaidos automobilio servisui ar draudimui, vaikų išleidimui į mokyklą ir panašiai. Visa tai galima numatyti iš anksto ir, turint tai omenyje, tinkamai pergrupuoti biudžetą.

4. Žvelgkite toliau į priekį

Puiku, jei žinote apytikslę sumą kiek kam išleisite kitą mėnesį, bet dar geriau, jei galite numatyti, kur jūsų šeimos pinigai turės judėti artimiausius 3 mėnesius. Taip galėsite lengviau susidaryti platesnį savo biudžeto vaizdą ir lengviau perskirstyti jo eilutes. Žvelgimas šiek tiek toliau leis geriau pajusti dabartinę situaciją ir dalį neskubių išlaidų perkelti į priekį arba lengviau pradėti taupyti.

5. Atsidėkite „juodai dienai“

Į savo biudžetą siūlome įtraukti dar vieną eilutę. Niekas neapsaugotas nuo nelaimių ir nesėkmių, tad būtų protinga, jei galite, šiek atsidėti „juodai dienai“. Rekomenduojama suma – dešimtadalis mėnesinių pajamų. Taip sukaupsite savotišką „buferį“, kuris jus apsaugos, jei atsitiks kažkas netikėto, kas pareikalautų turėti santaupų sąskaitoje.

Tai tik keli patarimai, o be to įpročiams tapti natūraliais veiksmais reikia laiko. Kartais pinigų trūksta čia ir dabar, o įsipareigojimų perkelti neįmanoma. Tokiu atveju vartojimo kreditas gali palengvinti situaciją. Tinkamai suplanavus jo grąžinimo grafiką ir išskaidžius mokėjimus keliems mėnesiams į priekį, vartojimo kreditas padeda sėkmingai įgyvendinti neatidėliotinus planus tuomet, kai nėra laiko laukti.

Nuolat lankykitės mūsų tinklaraštyje, kad gautumėte daugiau patarimų finansų klausimais ir kassavaitinę konsultaciją, kuri padės Jums valdyti savo finansus.

Atgal >