Kreditai iki 3000 €

iki 48 mėn. terminui

Geras gyvenimas už 850 eurų – kaip to pasiekti?

Geras gyvenimas už 850 eurų – kaip to pasiekti?

Naujausiais duomenimis, vidutinis atlyginimas prieš mokesčius Lietuvoje siekia 850,8 euro. „Į rankas“ Lietuvos gyventojai vidutiniškai gauna 667,3 euro. Ar įmanoma už tokią sumą gyventi gerai ir leisti sau daugiau nei tik būtiniausius dalykus ar retas pramogas? Mes įsitikinę, kad tokių pajamų geram gyvenimui užtenka, jei su jomis tvarkomąsi išmintingai ir, jei norai gerai pasveriami.

Kol dalis tautiečių ieško didesnio atlygio užsienyje, o kainų lygis šalyje vis kyla, nusprendę siekti karjeros Lietuvoje ir dirbti čia, vis dėlto neturėtų jaustis itin suvaržyti. Senas filosofinis posakis teigia, jog turtingas ne tas kuris, turi daug, o tas, kuris turi tiek, kiek jam užtenka. Ir tai yra tiesa, kurią galima įsisavinti ir įgyvendinti praktiškai. Tačiau to, kaip ir visko gyvenime, reikia išmokti.

Pateikiame jums kelis patarimus, kurie, Lietuvoje gaunant vidutinį atlyginimą, padės mėgautis visaverčiu gyvenimu ir savo pragyvenimą pakylėti į aukštesnį lygį, kuriame neteks gyventi „nuo algos iki algos“.

Gyvenkite pagal galimybes

Viena didžiausių finansinių klaidų – gyvenimas ne pagal galimybes. Kartais atrodo, kad vienas ar kitas taip trokštamas brangesnis pirkinys nieko nesugriaus, tačiau, kai išimtis tampa taisykle, tai apverčia visą biudžetą aukštyn kojomis.

Yra kelios nerašytos taisyklės – pavyzdžiui išlaidos būstui (paskolos įmoka/nuomos kaina ir mokesčiai už paslaugas) neturėtų viršyti ketvirtadalio jūsų mėnesinių pajamų, o perkamo automobilio kaina neturėtų peržengti jūsų pusmečio pajamų dydžio. Kitu atveju – tai neišvengiamai turės įtakos jūsų gyvenimo kokybei kitose srityse.

Planuokite biudžetą

Jei dar to nedarote, būtų pravartu pradėti planuoti savo mėnesinį, ar dar tolimesnį biudžetą. Gal skamba ir paradoksaliai, bet disciplina išlaisvina. Žinodami, kur, kiek ir kam išleidžiate, žinosite ir kiek galite sau leisti.

Išskaidykite savo biudžetą į skirtingas eilutes ir pradėkite apytiksliai planuoti, kaip finansiškai praleisite artimiausią mėnesį: kiek atsieis būstas, kiek maistas, pramogos, išlaidos drabužiams.

„Dozuokite“ išlaidas

Kai jau žinote, kiek maždaug per mėnesį išleidžiate būstui, maistui ir kitoms reikmėms, galite imtis kito žingsnio – išlaidų „dozavimo“. Tai, kaip jūs gyvenate yra jūsų sprendimų visuma ir pasekmė. Kitaip tariant – patys sprendžiate, kaip gyventi.

Deja, pasirinkti sau leisti viską gali retas kuris. Tačiau, tinkamai susiplanavus, kiek pinigų norisi „pravalgyti“ per mėnesį, dalis lėšų liks kitoms išlaidoms. O pradėjus normuoti pinigus pramogoms, išvengsite „paleistų vadžių“ efekto, kai po savaitgalio ar atostogų kelionės nemaloniai nustebina kritiškai sumažėjusi suma sąskaitoje.

Neskubėkite neplanuoti

Taigi, tarkime, jau planuojate savo išlaidas ir tai duoda apčiuopiamų rezultatų. Įsivaizduokime, kad prieš algos dieną jums liko tam tikra laisvų pinigų suma, kurią galite išleisti kaip norisi. Turint omenyje gausybę mus supančių pasiūlymų, visai įmanoma, kad kaip tik prieš akis atsiras kokia nors akcija ar nuolaida ir kils nenumaldomas noras ją išnaudoti.

Spontaniškumas suteikia gyvenimui šarmo, tačiau, kalbant apie finansus, čia negali būti skubotų sprendimų. Kad ir ką ketinate pirkti ar įsigyti, pravartu sprendimą pasverti ir apgalvoti bent dukart.

Pradėkite taupyti

Nusprendėte, kad vis dėlto šios sumos neišleisite? Puiku. Tai gali tapti pirmąja jūsų atostogų biudžeto ar artėjančio didelio pirkinio sumos dalimi. Gal nustebsite, bet keli mėnesiai tikslingo ir nevarginančio santykinai nedidelių sumų atsidėjimo jus vėliau maloniai nudžiugins. O juk išlauktas džiaugsmas – didesnis.

Jei norite tiesiog taupyti – žinokite, kad paprastai rekomenduojama atsidėti bent 10% savo mėnesinių pajamų „juodai dienai“. Tačiau, jeigu nepavyksta „atriekti“ tokios sumos, sveikintina bus net ir mažiausia suma nuo kurios pradėsite. Visada galite mėnesinį indėlį į taupyklę vis didinti, kol tai taps gyvenimo kokybės neprastinančiu įpročiu.

Vis dėlto ne visada pavyksta sutaupyti, kiek norisi, o ir data, kai prireikia didesnės sumos, priartėja greičiau nei tikėtąsi. Tokioje situacijoje gelbėja vartojimo kreditas. Tai – visiškai įprastas finansinis įrankis, kuriuo galima retsykiais pasinaudoti, jei nusprendžiate, kad pinigų jums reikia dabar, o pataupyti galėsite ir paskui.

Nuolat lankykitės mūsų tinklaraštyje, kad gautumėte daugiau patarimų finansų klausimais ir kassavaitinę konsultaciją, kuri padės Jums valdyti savo finansus.

Atgal >